czwartek, 25 kwietnia, 2024

DDD usługi dezynfekcji i deratyzacji

ddd usługi dezynsekcji

DDD to nic innego niż dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja, czyli zwalczanie drobnoustrojów, owadów i gryzoni. Niektóre firmy DDD mają w swojej ofercie również odkomarzanie oraz fumigację. 

  • Dezynsekcja to zwalczanie owadów takich jak karaczany, mrówki, muchy, komary, szerszenie, osy, pszczoły, mole, ćmy, szkodniki magazynowe (omacnica spichrzanka, milik mączny, wołeż ryżowy, wołek zbożowy),
  • Dezynfekcja to niszczenie drobnoustrojów i ich przetrwalników,
  • Deratyzacja to zwalczanie gryzoni jakimi są myszy, szczury. 

Aby na dobre pozbyć się niechcianych gości czasami trzeba sięgnąć po ekstremalne środki. Firma DDD powinna raz na zawsze zwalczyć szkodniki. Najważniejsze w jej wyborze jest zaufanie opiniom. Jeśli dane przedsiębiorstwo odniosło sukces i oczyściło dokładnie budynki lub ogrody, a ich właściciele są zadowoleni z usługi i potwierdzają skuteczność działań, patrzysz na właściwego usługodawcę. W działaniu firm DDD istotna jest także komunikacja. Aby pozbyć się prusaków lub karaluchów dezynsekcja potrzeba jest w całym pionie budynku, nie tylko w pojedynczym lokalu. Z racji takich działań pracownicy firmy powinni poinformować sąsiadów o planowanej pracy i poprosić o zgodę działania także w ich mieszkaniu. Co więcej, dezynsekcja powinna być przeprowadzona również na stychu oraz w piwnicach. Niedokładnie rozprowadzenie środku lub pominięcie pomieszczeń pozwoli na jedynie tymczasowe pozbycie się szkodników.

Owady zwalczane przez firmy DDD podczas dezynsekcji możemy podzielić na grupy w zależności od miejsc żerowania. Podział ten nie będzie jednak całkowicie sztywny wiele owadów żeruje w różnych miejscach.

  • Szkodniki magazynowe,
  • Insekty domowe,
  • robaki w mieszkaniu
  • niechciane owady w ogrodzie

Szkodniki magazynowe jak sama nazwa wskazuje występują w różnego rodzaju magazynach żywności. Charakterystyczną cechą magazynów jest fakt, ze w tego rodzaju miejscach często przechowuje się duże ilości żywności jednego rodzaju. Przykładem takiego magazynu są między innymi silosy zbożowe. Jeśli szkodnik odżywiający się zbożem na przykład wołek zbożowy znajdzie się w takim miejscu zacznie się szybko rozmnażać, co może doprowadzić nawet do całkowitego zniszczenia zgromadzonych w takim miejscu zbiorów. Szkodniki magazynowe podzielić można na szkodniki nie atakujące opakowanych produktów, szkodniki inwazyjne i szkodniki penetrujące. Szkodnikami penetrującymi nazywamy szkodniki wygryzające otwory w opakowanych produktach, a inwazyjnymi owady wnikające do wnętrza produktów poprzez otwory wygryzione przez szkodniki penetrujące oraz przez inne istniejące w opakowaniach szpary i szczeliny. Do owadów żerujących w magazynach zaliczamy miedzy innymi wołka zbożowego, trojszyka ulca, mola ziarniaka, kapturnika zbożowca, rozpłaszczyka drobnego i ukrytka mauretańskiego.  W dezynsekcji magazynów niezwykle ważna jest szybkość działania ze względu na niezwykle szybkie rozmnażanie się owadów magazynowych. Zwierzęta te jeśli znajdą się w sprzyjającym ich rozwojowi miejscu zaczynają rozwijać się w tempie wykładniczym.

Drugą grupą owadów, które zwalczane są przez firmy pest control podczas dezynsekcji są szkodniki drewna. Jak sama nazwa wskazuje występują one w różnego rodzaju drewnianych budynkach, drewnianych elementach budynków i przedmiotach drewnianych. Szkodników drewna jest wiele, a każdy z nich posiada swoje preferencje dotyczące gatunku drewna w którym żeruje, jego wieku, temperatury, wilgotności i szeregu innych czynników. Do grupy tej zaliczmy ogromną ilość gatunków owadów spośród których najpowszechniejszymi są spuszczel pospolity, kołatek domowy i miazgowiec parkietowiec. Szkodniki drewna najczęściej zwalczane są rzez firmy DDD za pomocą namiotowania lub wygrzewania mikrofalami. Podczas wygrzewania mikrofalami drewno podgrzewane jest do temperatury powodującej śmierć owadów znajdujących się w jego wnętrzu. Podczas zastosowania tej metody generator mikrofal produkuje za pomocą magnetronu mikrofale podgrzewające znajdującą się wewnątrz drewna wodę.

Trzecia grupą owadów zwalczanych przez firmy pest control są owady żerujące w zbiorach bibliotecznych i archiwaliach. Do tej grupy owadów zaliczamy miedzy innymi owady takie jak żywiak chlebowiec, świdrzyk cygarowiec, wyschlik grzebykorożny, pustosz wypuklak, nicobium castaneum, karaczan, nicobium hirtum i rybik cukrowy. Najlepszą metodą zwalczania owadów żerujących w archiwaliach stosowaną przez firmy DDD jest ich zwalczanie za pomocą generatorów azotu. Metoda ta znana jest również jako metoda beztlenowa. Podczas zastosowania tej metody wartościowe przedmioty umieszczane są w foliowy, nie przepuszczający tlen opakowaniu. Następnie generator azotu dodaje azot do wnętrza folii aż stężenie tlenu w jej wnętrzu spadnie do od 0,1 do 0,3 %. Przy tak niskim poziomie tlenu owady giną. Podobnie dzieje się z większością spośród innych organizmów znajdujących się w powietrzu o tak niskim stężeniu tlenu. Po osiągnięciu tak niskiego poziomu stężenia tlenu firma pest control pozostawia obiekty pozostawia obiekty w zamknięciu przez co najmniej 21 dni.

Czwartą grupą owadów zwalczanych przez firmy DDD są błonkówki takie jak osypszczoły i szerszenie. Profesjonalne firmy usuwają ich gniazda w sytuacji jeśli znajdują się one w pobliżu ludzkich siedzib i zagrażają mieszkającym w ich pobliżu osobom.

To rzecz jasna tylko niektóre grup owadów, które zwalczane są przez firmy pest control. Wiele spośród zwalczanych w ten sposób owadów na przykład muchymuszki owocowepluskwy, czy komary nie zalicza się do żadnej z powyższych grup.

Firmy deratyzacyjne świadczą usługi zarówno dla indywidualnych, jak i instytucjonalnych klientów: szkół, szpitali, zakładów użyteczności publicznej. Klientami firm deratyzacyjnych są również placówki związane z branżą spożywczą, zobligowane po wprowadzeniu przepisów unijnych do stałego monitoringu szkodników. Zgodnie z wymogami systemu zapewniania jakości IMP oraz HACPP wszystkie zakłady uczestniczące w obrocie żywności (od producentów poprzez magazyny dystrybucyjne po punkty sprzedaży) muszą mieć podpisaną umowę z firmą deratyzacyjną. 

Na rynku jest mnóstwo firm DDD. Jak wybrać taką, której usługi DDD są naprawdę na najwyższym poziomie, a za wielkimi obietnicami kryją się konkrety?

Stosowane przez firmę DDD specjalistyczne środki do zwalczania i przeciwdziałania szkodnikom, muszą opierać się na sprawdzonych procedurach, które są zgodne z systemami jakości działającymi w Polsce oraz na terenie Unii Europejskiej. Systemy te określają instytucje takie jak: HACCP (System Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli), GHP (Dobra Praktyka Higieniczna), GMP (Dobra Praktyka Produkcyjna) i IPM (Zintegrowane Metody Ochrony przed Szkodnikami). Wybierając firmę DDD należy więc zwrócić uwagę na to, czy opiera ona swoje działania na zasadach określanych przez wyżej wymienione organizacje. Warto zwrócić również uwagę na to, jakim sprzętem dysponuje dana firma DDD. Obecnie dostępne są urządzenia, przy pomocy których możliwe jest rozwiązanie problemu w sposób zarówno skuteczny, jak i komfortowy dla klienta. Ważne jest, aby firma oferowała także jak najszerszy wachlarz metod fizycznych, mechanicznych oraz chemicznych. Niekiedy jedynym skutecznym działaniem w trakcie przeprowadzania procesów deratyzacji, dezynsekcji oraz dezynfekcji może być zastosowanie metod łączonych.

Wybór odpowiedniej firmy DDD wcale nie jest prosty. Jeszcze trudniejsza natomiast jest dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja własnymi rękami. W ciężkich przypadkach dużych plag szkodników nie wahaj się i wybierz fachowców, którzy pozbędą się ich raz na zawsze.

Dalmyt Sp. z o.o. oferuje profesjonalne kompleksowe usługi DDD Warszawa dla firm i klientów indywidualnych. Sa to m.in: https://dalmyt.com.pl/dezynsekcja/https://dalmyt.com.pl/dezynfekcja/https://dalmyt.com.pl/deratyzacja/. Pełna oferta na stronie www.

Biznes w Polsce

Działalność gospodarcza to zorganizowana działalność zarobkowa wykonywana we własnym imieniu i w sposób ciągły.

Jeśli chcesz prowadzić taką działalność, musisz się zarejestrować w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej - CEIDG, czyli w rejestrze przedsiębiorców prowadzących w Polsce jednoosobową działalność gospodarczą. Do tego rejestru wpisują się również przedsiębiorcy, którzy chcą zostać wspólnikami spółki cywilnej.

Jednak jeśli spodziewasz się, że przychody z twojej działalności będą niewielkie, to taką drobną działalność możesz prowadzić bez dodatkowych formalności – nie musisz się rejestrować jako przedsiębiorca.

Działalność nierejestrowa to drobna działalność zarobkowa osób fizycznych, która nie wymaga rejestracji firmy.

Możesz prowadzić działalność nierejestrową, jeżeli:

  • przychody z twojej działalności nie przekraczają w żadnym miesiącu 50% minimalnego wynagrodzenia (w 2022 roku minimalne wynagrodzenie wynosi 3010 zł, czyli twoje przychody w 2022 roku nie mogą przekroczyć 1505 zł)
  • jesteś osobą fizyczną
  • nie wykonujesz działalności w ramach spółki cywilnej
  • nie prowadzisz działalności regulowanej, czyli takiej, która wymaga zezwoleń lub koncesji
  • nie wykonywałeś działalności gospodarczej w ciągu ostatnich 60 miesięcy.

Ważne! Nie trzeba rejestrować w rejestrze przedsiębiorców:

  • działalności agroturystycznej rolników
  • produkcji wina przez rolników
  • rolniczego handlu detalicznego.

Jak zgodnie z przepisami definiowana jest jednoosobowa działalność gospodarcza? Szukając odpowiedniej definicji należy zajrzeć do kilku aktów prawnych, m.in. ustawy o podatku dochodowym, ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz Ordynacji podatkowej. Zapisy jakie się w nich znajdują są w pewnej mierze do siebie podobne.

Zgodnie z nimi działalnością gospodarczą jest działalność zarobkowa, wykonywana we własnym imieniu bez względu na jej rezultat, w sposób zorganizowany i ciągły, z której uzyskane przychody nie wynikają m.in. z umowy o pracę, o dzieło, zlecenia, najmu czy sprzedaży praw autorskich.

Szczególnie wiele problemów przysparza określenie momentu, kiedy działalność zaczyna być ciągła i zorganizowana. Za ciągłość uznaje się nieprzypadkowe, regularne (a nie jednorazowe lub incydentalne) działania.

Z kolei działalność zorganizowana wiąże się z wykonywaniem szeregu następujących po sobie i powiązanych czynności, które mają na celu osiągnięcia zysku. Istotny jest tu fakt, że działalność wcale nie musi przynosić dochodu – decydujące może być, że jest tylko prowadzona w tym celu.

Przedsiębiorcy muszą prowadzić dokumentację rachunkową, w skład której wchodzą: faktury, rachunki, ewidencje. Jedynym wyjątkiem są firmy, które wybiorą kartę podatkową - w ich przypadku taka dokumentacja nie jest potrzebna, ponieważ kwotę podatku na dany rok podatkowy ustala im naczelnik właściwego urzędu skarbowego.

Pozostali przedsiębiorcy mogą prowadzić księgowość w formie:

  • uproszczonej – w podatkowej księdze przychodów i rozchodów lub w ewidencji przychodów przy ryczałcie
  • pełnej – w księgach rachunkowych.

Pamiętaj! Możesz zlecić prowadzić księgowości zewnętrznemu podmiotowi, na przykład biuru rachunkowemu.

Przedsiębiorcy mogą wykorzystywać w działalności gospodarczej rachunek firmowy lub swój rachunek prywatny - musi to jednak być rachunek, który ma tylko jednego posiadacza.

Rachunek bankowy jest tym ważniejszy, że nie każdą transakcję można przeprowadzić gotówką. Zgodnie z przepisami przedsiębiorca nie może dokonywać płatności gotówkowych jeśli:

  • stroną transakcji jest inny przedsiębiorca
  • jednorazowa wartość transakcji przekracza równowartość 15 tys. zł, bez względu na liczbę wynikających z niej płatności.

Jeśli dokonujesz takich transakcji, musisz mieć rachunek bankowy. Będziesz go też potrzebować żeby opłacać podatku lub składki ZUS – tu wyjątkiem są mikroprzedsiębiorcy (czyli firmy, które co najmniej w jednym z dwóch ostatnich lat obrotowych zatrudniały mniej niż 10 pracowników i osiągnęły roczny obrót netto nieprzekraczający 2 milionów euro) – oni mogą opłacać składki ZUS i podatki na poczcie.

Rachunek firmowy (a nie prywatny) będzie ci potrzebny jeśli:

  • jesteś podatnikiem VAT – tylko numery firmowych rachunków bankowych są publikowane w Wykazie podatników VAT, czyli na Białej liście podatników VAT
  • dokonujesz transakcji z zastosowaniem mechanizmu podzielonej płatności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *