Na sukces firmy składa się wiele czynników. Niewątpliwie jednym z ważniejszych elementów jest profesjonalne logo, które umożliwia identyfikację wizualną firmy. Dlatego warto powierzyć projektowanie logo specjalistom, którzy posiadają bogate doświadczenie.
Profesjonalny proces tworzenia logo zakłada na samym początku zbadanie rynku na jakim funkcjonować ma projektowane logo. Badania takie potrafią uchronić projekt przed znaczną liczbą podobieństw, odrzucając już na starcie te koncepcje, które są już wykorzystane.
Wiele firm budując swój wizerunek błędnie zatrzymuje się na etapie stworzenia logo. Wielu też projektantów traktuje go jako cel sam w sobie. A przecież logo ma czemuś służyć, ma realizować wdrażany wizerunek w sposób spójny i skuteczny.
Ciężko wyobrazić sobie dziś spójną promocję bez wzięcia pod uwagę graficznej prezentacji materiałów firmowych, nawet tak podstawowych jak wizytówka czy papier firmowy.
Logo powinno być jedynie wierzchołkiem wizerunkowej góry lodowej, początkiem fascynującej drogi budowania czegoś więcej, rozpoznawalnej identyfikacji, która funkcjonuje na każdym etapie twojej działalności.
Chociaż zatrudnienie specjalisty, który pomoże w wyborze lub stworzy nowe, ciekawe logo to spory wydatek – zwłaszcza dla małych firm – to dzięki temu firma będzie lepiej kojarzona przez klientów. Tak właśnie działają projekty logo, logotypu firmy i to właśnie dlatego są tak często wybierane przez osoby, które znają się na prowadzeniu firmy.
Zakup gotowego znaku z banku jest tańszy, ale zakupione logo nie wynika w żaden sposób z faktycznych potrzeb marketingowych, i zazwyczaj nie ma też mowy o unikatowości znaku.
Ważne jest, by za projekty graficzne logo dla firm odpowiedzialna była profesjonalna firma. Ważne jest to, żeby logo odpowiadało także charakterowi danej firmy. Od tego, co i jak sprzedajemy, powinny zależeć barwy logo i jego kształt. Projekty graficzne logo dla firm powstają więc przez dłuższy czas, mimo, że wydaje się to łatwym zadaniem. Zanim jednak powstanie pierwsza kreska w programie graficznym, to trzeba wykonać sporo pracy. Dlatego ważne jest, by nie oszczędzać na projekcie loga naszej firmy.
Aby pomóc czytelnikom z Warszawy polecamy sprawdzoną firmę Legrafik . Link do strony www.legrafik.pl .
Wybrane projekty logo:
Dlaczego jabłko w logo Apple jest nadgryzione? Po to, żeby ludzie odróżnili kształt jabłka od pomidora – tłumaczył jego twórca Robb Janoff. Dziś firma nie musi nawet umieszczać nazwy na swoich produktach i w publikacjach. Znak mówi więcej niż słowa. Bezpośrednie nawiązanie do nazwy firmy, czytelność, prostota symbolu – oto kluczowe zasady, którymi kierują się najlepsi. Potrzebujesz logo – nie ma sprawy, idźmy tą drogą. (www.legrafik.pl)
Gdzie zlecić drukowanie?
My polecamy drukarnie Megraf.pl z Warszawy i jej sprawdzone wydruki wielkoformatowe: https://megraf.pl/druk-wielkoformatowy/
Działalność gospodarczą rozpoczynamy od bezpłatnej rejestracji w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, którą prowadzi minister właściwy do spraw gospodarki.
Wniosek składa się na specjalnym formularzu, który jest dostępny na stronie internetowej CEIDG.
Wniosek ten musi być opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym.
Wniosek można złożyć także w dowolnie wybranym urzędzie gminy osobiście lub listem poleconym (musi być wówczas opatrzony podpisem wnioskodawcy poświadczonym notarialnie). Wpis do CEIDG jest dokonywany najpóźniej następnego dnia roboczego po dniu złożenia wniosku.
Do wniosku należy dołączyć oświadczenie o braku orzeczonych wobec wnioskodawcy zakazów prowadzenia działalności gospodarczej, zakazu wykonywania określonego zawodu i zakazu prowadzenia działalności związanej z wychowaniem, leczeniem, edukacją małoletnich lub opieką nad nimi. Należy również dołączyć oświadczenie o posiadaniu tytułu prawnego do każdej nieruchomości, której adres jest wpisywany w CEIDG (przedsiębiorca wpisany do CEIDG jest obowiązany posiadać tytuł prawny do nieruchomości, których adresy podlegają wpisowi) Ww. oświadczenia składane są pod rygorem odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.
Wniosek o wpis do CEIDG jest jednocześnie wnioskiem o nadanie numeru REGON (rejestr podmiotów gospodarki narodowej), wnioskiem o nadanie NIP (Numer Identyfikacji Podatkowej) a także złożeniem oświadczenia o wyborze formy opodatkowania.
Jeżeli przedsiębiorca jest płatnikiem składek, do wniosku o wpis do CEIDG może dołączyć zgłoszenie do ubezpieczeń społecznych i/albo do ubezpieczenia zdrowotnego, zgłoszenie do ubezpieczenia zdrowotnego członków rodziny, a także zmianę danych wskazanych w ww. zgłoszeniach lub zgłoszenie wyrejestrowania z ww. ubezpieczeń.
CEIDG przesyła dane do wskazanego przez przedsiębiorcę urzędu skarbowego, właściwego urzędu statystycznego oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych albo Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
Wniosek o wpis do CEIDG nie podlega żadnym opłatom.
Zaświadczeniem o wpisie do CEIDG jest wydruk ze strony internetowej CEIDG.
Organy administracji publicznej nie mogą domagać się od przedsiębiorców okazywania, przekazywania lub załączania do wniosków zaświadczeń o wpisie w CEIDG. Numerem identyfikacyjnym przedsiębiorcy w obrocie gospodarczym jest numer NIP.
Nie wymaga rejestracji drobna działalność zarobkowa osób fizycznych, których przychód nie przekroczy w żadnym miesiącu 50 proc. kwoty minimalnego wynagrodzenia. Informacje na temat takiej działalności można znaleźć w serwisie informacyjno-usługowym dla przedsiębiorcy.
Polskie przepisy przewidują dużą swobodę prowadzenia działalności gospodarczej, co oznacza, że w większości wypadków możesz założyć firmę i prowadzić ją w wybranej przez siebie formie. Przeczytaj, kiedy trzeba spełnić dodatkowe warunki. Sprawdź, czy firmę może otworzyć cudzoziemiec, osoba niepełnoletnia lub emeryt.
- Swoboda działalności gospodarczej
- Cudzoziemcy
- Emeryci
- Osoby niepełnoletnie
Polskie przepisy przyznają dużą swobodę, jeśli chodzi o prowadzenie działalności gospodarczej. Zgodnie z Ustawą z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców podejmowanie, wykonywanie i zakończenie działalności gospodarczej jest wolne dla każdego na równych prawach.
Działalność gospodarcza to zorganizowana działalność zarobkowa, wykonywana we własnym imieniu i w sposób ciągły.
W Polsce status przedsiębiorcy może mieć:
- osoba fizyczna
- osoba prawna
- jednostka organizacyjna niebędąca osobą prawną, której odrębna ustawa przyznaje zdolność prawną, wykonująca działalność gospodarczą.
Przedsiębiorcami są także wspólnicy spółki cywilnej w zakresie wykonywanej przez nich działalności gospodarczej.
Pamiętaj! Ograniczenia w możliwości prowadzenia działalności gospodarczej mogą wynikać z wyroku sądu, który może zakazać konkretnej osobie prowadzenia określonej działalności gospodarczej.
W niektórych przypadkach prowadzenie działalności gospodarczej wymaga zgody odpowiedniego organu, czyli koncesji. Dotyczy to wykonywania działalności gospodarczej w dziedzinach mających szczególne znaczenie ze względu na bezpieczeństwo państwa lub obywateli albo inny ważny interes publiczny. Koncesji udziela minister właściwy ze względu na przedmiot działalności gospodarczej wymagającej uzyskania koncesji.
Koncesji potrzebujesz na przykład, jeśli chcesz wytwarzać lub obracać materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym.
Ważne! Przyznanie koncesji może być uzależnione od spełnienia szczególnych warunków, które mogą dotyczyć wykształcenia, wieku, niekaralności czy posiadania pełnej zdolności do czynności prawnych.
W niektórych przypadkach przedsiębiorca musi uzyskać zezwolenie na prowadzenie określonej działalności. Zezwoleń udzielają lub odmawiają ich udzielenia odpowiednie organy. Dotyczy to na przykład wykonywania działalności polegającej na świadczeniu usług przewozu osób czy prowadzeniu apteki.
Podobnie jak w przypadku koncesji także uzyskanie zezwolenia może być uzależnione od spełnienia określonych wymagań, takich jak – na przykład – odpowiedni wiek, wykształcenie czy przejście testów psychofizycznych.
Jeśli chodzi o projektowanie logo to sporo grafików można znaleźć