Gdzie zlecić zaprojektowanie logo dla firmy?

Na sukces firmy składa się wiele czynników. Niewątpliwie jednym z ważniejszych elementów jest profesjonalne logo, które umożliwia identyfikację wizualną firmy. Dlatego warto powierzyć projektowanie logo specjalistom, którzy posiadają bogate doświadczenie.

Profesjonalny proces tworzenia logo zakłada na samym początku zbadanie rynku na jakim funkcjonować ma projektowane logo. Badania takie potrafią uchronić projekt przed znaczną liczbą podobieństw, odrzucając już na starcie te koncepcje, które są już wykorzystane.

Wiele firm budując swój wizerunek błędnie zatrzymuje się na etapie stworzenia logo. Wielu też projektantów traktuje go jako cel sam w sobie. A przecież logo ma czemuś służyć, ma realizować wdrażany wizerunek w sposób spójny i skuteczny.

Ciężko wyobrazić sobie dziś spójną promocję bez wzięcia pod uwagę graficznej prezentacji materiałów firmowych, nawet tak podstawowych jak wizytówka czy papier firmowy.

Logo powinno być jedynie wierzchołkiem wizerunkowej góry lodowej, początkiem fascynującej drogi budowania czegoś więcej, rozpoznawalnej identyfikacji, która funkcjonuje na każdym etapie twojej działalności.

Chociaż zatrudnienie specjalisty, który pomoże w wyborze lub stworzy nowe, ciekawe logo to spory wydatek – zwłaszcza dla małych firm – to dzięki temu firma będzie lepiej kojarzona przez klientów. Tak właśnie działają projekty logo, logotypu firmy i to właśnie dlatego są tak często wybierane przez osoby, które znają się na prowadzeniu firmy.

Zakup gotowego znaku z banku jest tańszy, ale zakupione logo nie wynika w żaden sposób z faktycznych potrzeb marketingowych, i zazwyczaj nie ma też mowy o unikatowości znaku.

Ważne jest, by za projekty graficzne logo dla firm odpowiedzialna była profesjonalna firma. Ważne jest to, żeby logo odpowiadało także charakterowi danej firmy. Od tego, co i jak sprzedajemy, powinny zależeć barwy logo i jego kształt. Projekty graficzne logo dla firm powstają więc przez dłuższy czas, mimo, że wydaje się to łatwym zadaniem. Zanim jednak powstanie pierwsza kreska w programie graficznym, to trzeba wykonać sporo pracy. Dlatego ważne jest, by nie oszczędzać na projekcie loga naszej firmy.

Aby pomóc czytelnikom z Warszawy polecamy sprawdzoną firmę Legrafik . Link do strony www.legrafik.pl .

Wybrane projekty logo:

Dlaczego jabłko w logo Apple jest nadgryzione? Po to, żeby ludzie odróżnili kształt jabłka od pomidora – tłumaczył jego twórca Robb Janoff. Dziś firma nie musi nawet umieszczać nazwy na swoich produktach i w publikacjach. Znak mówi więcej niż słowa. Bezpośrednie nawiązanie do nazwy firmy, czytelność, prostota symbolu – oto kluczowe zasady, którymi kierują się najlepsi. Potrzebujesz logo – nie ma sprawy, idźmy tą drogą. (www.legrafik.pl)

Gdzie zlecić drukowanie?

My polecamy drukarnie Megraf.pl z Warszawy i jej sprawdzone wydruki wielkoformatowe: https://megraf.pl/druk-wielkoformatowy/

1 Komentarz

  1. Anna

    Jeśli chodzi o projektowanie logo to sporo grafików można znaleźć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.