czwartek, 23 stycznia, 2025

Kaufland po raz kolejny umożliwia studentom udział w programie stażowym Absolwent

Jak wynika z badań, aż 77% młodych Polaków chętnie podejmuje się dodatkowych aktywności umożliwiających zdobycie umiejętności zawodowych w praktyce, ponieważ uważa, że same studia nie wystarczą[1]. Odpowiadając na potrzeby młodych pracowników, sieć Kaufland po raz kolejny oferuje rozwój zawodowy w ramach programu stażowego Absolwent.

Program stażowy Absolwent przeznaczony jest dla studentów ostatnich lat wszystkich kierunków studiów, a także absolwentów uczelni wyższych. W tegorocznej edycji programu sieć Kaufland poszukuje stażystów zainteresowanych zdobyciem wiedzy i doświadczenia zawodowego w obszarze sprzedaży. Priorytetowe znaczenie przy rekrutacji ma nastawienie kandydata na rozwój oraz realne zainteresowanie branżą handlu detalicznego, dlatego od osób ubiegających się o staż nie oczekuje się doświadczenia zawodowego. Za udział w programie sieć oferuje atrakcyjne wynagrodzenie w wysokości 5 tys. zł brutto.

Praktyki to szansa na rozwój dla studentów, którzy zdobywają w ten sposób nowe kompetencje. Stażyści uczestniczący w naszym programie chwalą sobie zgromadzone w trakcie praktyk doświadczenia i często wracają do nas po ukończeniu studiów, postrzegając naszą firmę jako odpowiednie miejsce do dalszego rozwoju ich kariery. Procent stażystów, którzy pozostali w firmie na dłużej wynosi 63%, z czego 56% osób zostało przyjętych na stanowiska kierownicze, a 14% na stanowiska specjalistów –mówiMałgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego w Kaufland Polska. 

Atrakcyjne warunki pracy oraz benefity

Kaufland w ramach współpracy zapewnia uczestnikom programu atrakcyjne warunki zatrudnienia, jednocześnie otwierając drzwi do międzynarodowej kariery. W ciągu roku, stażyści mogą liczyć nie tylko na umowę o pracę oraz atrakcyjne wynagrodzenie, ale również szeroki wachlarz benefitów pozapłacowych. Wyróżniający się pracownicy mogą dostać szansę dalszego rozwoju w strukturach sieci. Jedną z absolwentek programu w dziale sprzedaży jest Aleksandra Wojtasik, która dziś kontynuuje pracę w firmie Kaufland Polska.

Swój staż w ramach programu stażowego Absolwent rozpoczęłam tuż po studiach, aby poszerzyć wiedzę i nabrać nowych umiejętności pomocnych w budowaniu przyszłej kariery zawodowej. Praktyka w dziale sprzedaży nauczyła mnie pracy w dynamicznym środowisku, odpowiedniego podejścia do klienta i pozwoliła mi na rozwinięcie moich naturalnych predyspozycji. Otaczający mnie ambitny, słuchający i pomocny zespół był świetnym miejscem do nauki, a teraz pozostaje jednym z czynników motywacyjnych wpływających na kontynuację tej drogi –mówi Aleksandra Wojtasik pracująca w Kaufland Polska.

Kandydaci, którzy chcą wziąć udział w rekrutacji, mogą zgłaszać swoje kandydatury do 15 sierpnia. Wybrane osoby rozpoczną pracę w firmie Kaufland już 1 października. Więcej o szczegółów na temat programu dostępnych jest na stronie internetowej Kaufland.

INFORMACJA O KAUFLAND

Kaufland to odnosząca sukcesy międzynarodowa sieć sklepów oferująca artykuły spożywcze oraz produkty codziennego użytku. W całej Europie Kaufland posiada ponad 1450 sklepów i zatrudnia ok. 148 000 pracowników. W Polsce sieć posiada aktualnie 237 marketów i zatrudnia ok. 15 000 pracowników.

Asortyment sklepów Kaufland liczy kilkanaście tysięcy produktów. Sieć koncentruje się przede wszystkim na ofercie produktów świeżych – owoców i warzyw, produktów mlecznych, a także mięsa, wędlin, serów i ryb.

Kaufland realizuje swoją misję w oparciu o cztery fundamentalne wartości, którymi są: jakość, wybór, cena i łatwość zakupów. Jako firma odpowiedzialna, w ramach strategii zrównoważonego rozwoju pn. „Zróbmy to razem”, Kaufland angażuje w swoje działania różne grupy interesariuszy – pracowników, partnerów biznesowych, klientów, lokalne społeczności, organizacje pozarządowe oraz podejmuje i wspiera inicjatywy mające na celu promowanie zdrowego odżywiania, przeciwdziałanie marnowaniu żywności, poprawę dobrostanu zwierząt, przeciwdziałanie zmianom klimatycznym, redukcję zużycia tworzyw sztucznych.


[1] https://media.pracuj.pl/151226-kazde-doswiadczenie-ma-znaczenie-mlodzi-o-pracy

Biznes w Polsce

Swoją firmę możesz prowadzić w jednym lub wielu stałych miejscach, na przykład w punkcie usługowym, w biurze, w tym w biurze wirtualnym lub coworkingowym, we własnym mieszkaniu albo bez stałego adresu czy mobilnie, na przykład jeżeli wykonujesz usługi u klienta. Masz w tym zakresie pełną dowolność.

► Co załatwisz zakładając firmę online na Biznes.gov.pl

  • zgłosisz adres do doręczeń, czyli miejsce, w którym będziesz odbierać korespondencję dotyczącą twojej działalności gospodarczej
  • zgłosisz adres stałego miejsca wykonywania działalności gospodarczej, jeżeli prowadzisz działalność w stałym miejscu
  • zgłosisz dodatkowe stałe miejsca, w których działasz, jeżeli poza stałym miejscem prowadzisz na przykład filie, odziały, magazyny czy punkty przyjmowania zleceń.

Pamiętaj! Możesz wybrać opcję „brak stałego miejsca wykonywania działalności gospodarczej”, jeżeli nie prowadzisz działalności w stałym miejscu.

Ważne! Musisz posiadać tytuł prawny do każdej nieruchomości, której adres zgłaszasz do CEIDG. Tytułem prawnym do nieruchomości może być:

  • prawo własności (współwłasności) nieruchomości lub lokalu mieszkalnego
  • prawo użytkowania wieczystego gruntu wraz z prawem własności budynków
  • spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu
  • dzierżawa
  • najem
  • użyczenie.

Jak zgodnie z przepisami definiowana jest jednoosobowa działalność gospodarcza? Szukając odpowiedniej definicji należy zajrzeć do kilku aktów prawnych, m.in. ustawy o podatku dochodowym, ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz Ordynacji podatkowej. Zapisy jakie się w nich znajdują są w pewnej mierze do siebie podobne.

Zgodnie z nimi działalnością gospodarczą jest działalność zarobkowa, wykonywana we własnym imieniu bez względu na jej rezultat, w sposób zorganizowany i ciągły, z której uzyskane przychody nie wynikają m.in. z umowy o pracę, o dzieło, zlecenia, najmu czy sprzedaży praw autorskich.

Szczególnie wiele problemów przysparza określenie momentu, kiedy działalność zaczyna być ciągła i zorganizowana. Za ciągłość uznaje się nieprzypadkowe, regularne (a nie jednorazowe lub incydentalne) działania.

Z kolei działalność zorganizowana wiąże się z wykonywaniem szeregu następujących po sobie i powiązanych czynności, które mają na celu osiągnięcia zysku. Istotny jest tu fakt, że działalność wcale nie musi przynosić dochodu – decydujące może być, że jest tylko prowadzona w tym celu.

Działalność gospodarczą rozpoczynamy od bezpłatnej rejestracji w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, którą prowadzi minister właściwy do spraw gospodarki.

Wniosek składa się na specjalnym formularzu, który jest dostępny na stronie internetowej CEIDG.

Wniosek ten musi być opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym.
Wniosek można złożyć także w dowolnie wybranym urzędzie gminy osobiście lub listem poleconym (musi być wówczas opatrzony podpisem wnioskodawcy poświadczonym notarialnie). Wpis do CEIDG jest dokonywany najpóźniej następnego dnia roboczego po dniu złożenia wniosku.

Do wniosku należy dołączyć oświadczenie o braku orzeczonych wobec wnioskodawcy zakazów prowadzenia działalności gospodarczej, zakazu wykonywania określonego zawodu i zakazu prowadzenia działalności związanej z wychowaniem, leczeniem, edukacją małoletnich lub opieką nad nimi. Należy również dołączyć oświadczenie o posiadaniu tytułu prawnego do każdej nieruchomości, której adres jest wpisywany w CEIDG (przedsiębiorca wpisany do CEIDG jest obowiązany posiadać tytuł prawny do nieruchomości, których adresy podlegają wpisowi) Ww. oświadczenia składane są pod rygorem odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.
Wniosek o wpis do CEIDG jest jednocześnie wnioskiem o nadanie numeru REGON (rejestr podmiotów gospodarki narodowej), wnioskiem o nadanie NIP (Numer Identyfikacji Podatkowej) a także złożeniem oświadczenia o wyborze formy opodatkowania.

Jeżeli przedsiębiorca jest płatnikiem składek, do wniosku o wpis do CEIDG może dołączyć zgłoszenie do ubezpieczeń społecznych i/albo do ubezpieczenia zdrowotnego, zgłoszenie do ubezpieczenia zdrowotnego członków rodziny, a także zmianę danych wskazanych w ww. zgłoszeniach lub zgłoszenie wyrejestrowania z ww. ubezpieczeń.
CEIDG przesyła dane do wskazanego przez przedsiębiorcę urzędu skarbowego, właściwego urzędu statystycznego oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych albo Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
Wniosek o wpis do CEIDG nie podlega żadnym opłatom.
Zaświadczeniem o wpisie do CEIDG jest wydruk ze strony internetowej CEIDG.

Organy administracji publicznej nie mogą domagać się od przedsiębiorców okazywania, przekazywania lub załączania do wniosków zaświadczeń o wpisie w CEIDG. Numerem identyfikacyjnym przedsiębiorcy w obrocie gospodarczym jest numer NIP.

Nie wymaga rejestracji drobna działalność zarobkowa osób fizycznych, których przychód nie przekroczy w żadnym miesiącu 50 proc. kwoty minimalnego wynagrodzenia. Informacje na temat takiej działalności można znaleźć w serwisie informacyjno-usługowym dla przedsiębiorcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *