wtorek, 30 maja, 2023

Kaufland po raz kolejny umożliwia studentom udział w programie stażowym Absolwent

Jak wynika z badań, aż 77% młodych Polaków chętnie podejmuje się dodatkowych aktywności umożliwiających zdobycie umiejętności zawodowych w praktyce, ponieważ uważa, że same studia nie wystarczą[1]. Odpowiadając na potrzeby młodych pracowników, sieć Kaufland po raz kolejny oferuje rozwój zawodowy w ramach programu stażowego Absolwent.

Program stażowy Absolwent przeznaczony jest dla studentów ostatnich lat wszystkich kierunków studiów, a także absolwentów uczelni wyższych. W tegorocznej edycji programu sieć Kaufland poszukuje stażystów zainteresowanych zdobyciem wiedzy i doświadczenia zawodowego w obszarze sprzedaży. Priorytetowe znaczenie przy rekrutacji ma nastawienie kandydata na rozwój oraz realne zainteresowanie branżą handlu detalicznego, dlatego od osób ubiegających się o staż nie oczekuje się doświadczenia zawodowego. Za udział w programie sieć oferuje atrakcyjne wynagrodzenie w wysokości 5 tys. zł brutto.

Praktyki to szansa na rozwój dla studentów, którzy zdobywają w ten sposób nowe kompetencje. Stażyści uczestniczący w naszym programie chwalą sobie zgromadzone w trakcie praktyk doświadczenia i często wracają do nas po ukończeniu studiów, postrzegając naszą firmę jako odpowiednie miejsce do dalszego rozwoju ich kariery. Procent stażystów, którzy pozostali w firmie na dłużej wynosi 63%, z czego 56% osób zostało przyjętych na stanowiska kierownicze, a 14% na stanowiska specjalistów –mówiMałgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego w Kaufland Polska. 

Atrakcyjne warunki pracy oraz benefity

Kaufland w ramach współpracy zapewnia uczestnikom programu atrakcyjne warunki zatrudnienia, jednocześnie otwierając drzwi do międzynarodowej kariery. W ciągu roku, stażyści mogą liczyć nie tylko na umowę o pracę oraz atrakcyjne wynagrodzenie, ale również szeroki wachlarz benefitów pozapłacowych. Wyróżniający się pracownicy mogą dostać szansę dalszego rozwoju w strukturach sieci. Jedną z absolwentek programu w dziale sprzedaży jest Aleksandra Wojtasik, która dziś kontynuuje pracę w firmie Kaufland Polska.

Swój staż w ramach programu stażowego Absolwent rozpoczęłam tuż po studiach, aby poszerzyć wiedzę i nabrać nowych umiejętności pomocnych w budowaniu przyszłej kariery zawodowej. Praktyka w dziale sprzedaży nauczyła mnie pracy w dynamicznym środowisku, odpowiedniego podejścia do klienta i pozwoliła mi na rozwinięcie moich naturalnych predyspozycji. Otaczający mnie ambitny, słuchający i pomocny zespół był świetnym miejscem do nauki, a teraz pozostaje jednym z czynników motywacyjnych wpływających na kontynuację tej drogi –mówi Aleksandra Wojtasik pracująca w Kaufland Polska.

Kandydaci, którzy chcą wziąć udział w rekrutacji, mogą zgłaszać swoje kandydatury do 15 sierpnia. Wybrane osoby rozpoczną pracę w firmie Kaufland już 1 października. Więcej o szczegółów na temat programu dostępnych jest na stronie internetowej Kaufland.

INFORMACJA O KAUFLAND

Kaufland to odnosząca sukcesy międzynarodowa sieć sklepów oferująca artykuły spożywcze oraz produkty codziennego użytku. W całej Europie Kaufland posiada ponad 1450 sklepów i zatrudnia ok. 148 000 pracowników. W Polsce sieć posiada aktualnie 237 marketów i zatrudnia ok. 15 000 pracowników.

Asortyment sklepów Kaufland liczy kilkanaście tysięcy produktów. Sieć koncentruje się przede wszystkim na ofercie produktów świeżych – owoców i warzyw, produktów mlecznych, a także mięsa, wędlin, serów i ryb.

Kaufland realizuje swoją misję w oparciu o cztery fundamentalne wartości, którymi są: jakość, wybór, cena i łatwość zakupów. Jako firma odpowiedzialna, w ramach strategii zrównoważonego rozwoju pn. „Zróbmy to razem”, Kaufland angażuje w swoje działania różne grupy interesariuszy – pracowników, partnerów biznesowych, klientów, lokalne społeczności, organizacje pozarządowe oraz podejmuje i wspiera inicjatywy mające na celu promowanie zdrowego odżywiania, przeciwdziałanie marnowaniu żywności, poprawę dobrostanu zwierząt, przeciwdziałanie zmianom klimatycznym, redukcję zużycia tworzyw sztucznych.


[1] https://media.pracuj.pl/151226-kazde-doswiadczenie-ma-znaczenie-mlodzi-o-pracy

Biznes w Polsce

Jak zgodnie z przepisami definiowana jest jednoosobowa działalność gospodarcza? Szukając odpowiedniej definicji należy zajrzeć do kilku aktów prawnych, m.in. ustawy o podatku dochodowym, ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz Ordynacji podatkowej. Zapisy jakie się w nich znajdują są w pewnej mierze do siebie podobne.

Zgodnie z nimi działalnością gospodarczą jest działalność zarobkowa, wykonywana we własnym imieniu bez względu na jej rezultat, w sposób zorganizowany i ciągły, z której uzyskane przychody nie wynikają m.in. z umowy o pracę, o dzieło, zlecenia, najmu czy sprzedaży praw autorskich.

Szczególnie wiele problemów przysparza określenie momentu, kiedy działalność zaczyna być ciągła i zorganizowana. Za ciągłość uznaje się nieprzypadkowe, regularne (a nie jednorazowe lub incydentalne) działania.

Z kolei działalność zorganizowana wiąże się z wykonywaniem szeregu następujących po sobie i powiązanych czynności, które mają na celu osiągnięcia zysku. Istotny jest tu fakt, że działalność wcale nie musi przynosić dochodu – decydujące może być, że jest tylko prowadzona w tym celu.

Zasady podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej uregulowane zostały w Ustawie o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji dla Przedsiębiorcy w której zawarte zostały przepisy związane z podejmowaniem, prowadzeniem, zawieszaniem i zamykaniem działalności gospodarczej.

W Polsce obowiązuje zasada swobody podejmowania działalności gospodarczej. Oznacza, że każdy, na równych prawach, ma prawo podjąć działalność gospodarczą według swojego wyboru.

Zasada wolności gospodarczej zawiera jednak ograniczenia podmiotowe (odnoszące się do tego, kto może podejmować działalność gospodarczą) oraz przedmiotowe (dotyczące warunków, które muszą zostać spełnione dla prowadzenia danej działalności).

Najpopularniejszymi formami prowadzenia działalności są indywidualna działalność gospodarcza oraz spółki handlowe, w szczególności spółka z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółka jawna.

Tworzenie, organizację, funkcjonowanie, rozwiązywanie, łączenie, podział i przekształcanie spółek handlowych reguluje Kodeks Spółek Handlowych.

Działalność gospodarcza to zorganizowana działalność zarobkowa wykonywana we własnym imieniu i w sposób ciągły.

Jeśli chcesz prowadzić taką działalność, musisz się zarejestrować w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej - CEIDG, czyli w rejestrze przedsiębiorców prowadzących w Polsce jednoosobową działalność gospodarczą. Do tego rejestru wpisują się również przedsiębiorcy, którzy chcą zostać wspólnikami spółki cywilnej.

Jednak jeśli spodziewasz się, że przychody z twojej działalności będą niewielkie, to taką drobną działalność możesz prowadzić bez dodatkowych formalności – nie musisz się rejestrować jako przedsiębiorca.

Działalność nierejestrowa to drobna działalność zarobkowa osób fizycznych, która nie wymaga rejestracji firmy.

Możesz prowadzić działalność nierejestrową, jeżeli:

  • przychody z twojej działalności nie przekraczają w żadnym miesiącu 50% minimalnego wynagrodzenia (w 2022 roku minimalne wynagrodzenie wynosi 3010 zł, czyli twoje przychody w 2022 roku nie mogą przekroczyć 1505 zł)
  • jesteś osobą fizyczną
  • nie wykonujesz działalności w ramach spółki cywilnej
  • nie prowadzisz działalności regulowanej, czyli takiej, która wymaga zezwoleń lub koncesji
  • nie wykonywałeś działalności gospodarczej w ciągu ostatnich 60 miesięcy.

Ważne! Nie trzeba rejestrować w rejestrze przedsiębiorców:

  • działalności agroturystycznej rolników
  • produkcji wina przez rolników
  • rolniczego handlu detalicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *