poniedziałek, 11 listopada, 2024

Kaufland po raz kolejny umożliwia studentom udział w programie stażowym Absolwent

Jak wynika z badań, aż 77% młodych Polaków chętnie podejmuje się dodatkowych aktywności umożliwiających zdobycie umiejętności zawodowych w praktyce, ponieważ uważa, że same studia nie wystarczą[1]. Odpowiadając na potrzeby młodych pracowników, sieć Kaufland po raz kolejny oferuje rozwój zawodowy w ramach programu stażowego Absolwent.

Program stażowy Absolwent przeznaczony jest dla studentów ostatnich lat wszystkich kierunków studiów, a także absolwentów uczelni wyższych. W tegorocznej edycji programu sieć Kaufland poszukuje stażystów zainteresowanych zdobyciem wiedzy i doświadczenia zawodowego w obszarze sprzedaży. Priorytetowe znaczenie przy rekrutacji ma nastawienie kandydata na rozwój oraz realne zainteresowanie branżą handlu detalicznego, dlatego od osób ubiegających się o staż nie oczekuje się doświadczenia zawodowego. Za udział w programie sieć oferuje atrakcyjne wynagrodzenie w wysokości 5 tys. zł brutto.

Praktyki to szansa na rozwój dla studentów, którzy zdobywają w ten sposób nowe kompetencje. Stażyści uczestniczący w naszym programie chwalą sobie zgromadzone w trakcie praktyk doświadczenia i często wracają do nas po ukończeniu studiów, postrzegając naszą firmę jako odpowiednie miejsce do dalszego rozwoju ich kariery. Procent stażystów, którzy pozostali w firmie na dłużej wynosi 63%, z czego 56% osób zostało przyjętych na stanowiska kierownicze, a 14% na stanowiska specjalistów –mówiMałgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego w Kaufland Polska. 

Atrakcyjne warunki pracy oraz benefity

Kaufland w ramach współpracy zapewnia uczestnikom programu atrakcyjne warunki zatrudnienia, jednocześnie otwierając drzwi do międzynarodowej kariery. W ciągu roku, stażyści mogą liczyć nie tylko na umowę o pracę oraz atrakcyjne wynagrodzenie, ale również szeroki wachlarz benefitów pozapłacowych. Wyróżniający się pracownicy mogą dostać szansę dalszego rozwoju w strukturach sieci. Jedną z absolwentek programu w dziale sprzedaży jest Aleksandra Wojtasik, która dziś kontynuuje pracę w firmie Kaufland Polska.

Swój staż w ramach programu stażowego Absolwent rozpoczęłam tuż po studiach, aby poszerzyć wiedzę i nabrać nowych umiejętności pomocnych w budowaniu przyszłej kariery zawodowej. Praktyka w dziale sprzedaży nauczyła mnie pracy w dynamicznym środowisku, odpowiedniego podejścia do klienta i pozwoliła mi na rozwinięcie moich naturalnych predyspozycji. Otaczający mnie ambitny, słuchający i pomocny zespół był świetnym miejscem do nauki, a teraz pozostaje jednym z czynników motywacyjnych wpływających na kontynuację tej drogi –mówi Aleksandra Wojtasik pracująca w Kaufland Polska.

Kandydaci, którzy chcą wziąć udział w rekrutacji, mogą zgłaszać swoje kandydatury do 15 sierpnia. Wybrane osoby rozpoczną pracę w firmie Kaufland już 1 października. Więcej o szczegółów na temat programu dostępnych jest na stronie internetowej Kaufland.

INFORMACJA O KAUFLAND

Kaufland to odnosząca sukcesy międzynarodowa sieć sklepów oferująca artykuły spożywcze oraz produkty codziennego użytku. W całej Europie Kaufland posiada ponad 1450 sklepów i zatrudnia ok. 148 000 pracowników. W Polsce sieć posiada aktualnie 237 marketów i zatrudnia ok. 15 000 pracowników.

Asortyment sklepów Kaufland liczy kilkanaście tysięcy produktów. Sieć koncentruje się przede wszystkim na ofercie produktów świeżych – owoców i warzyw, produktów mlecznych, a także mięsa, wędlin, serów i ryb.

Kaufland realizuje swoją misję w oparciu o cztery fundamentalne wartości, którymi są: jakość, wybór, cena i łatwość zakupów. Jako firma odpowiedzialna, w ramach strategii zrównoważonego rozwoju pn. „Zróbmy to razem”, Kaufland angażuje w swoje działania różne grupy interesariuszy – pracowników, partnerów biznesowych, klientów, lokalne społeczności, organizacje pozarządowe oraz podejmuje i wspiera inicjatywy mające na celu promowanie zdrowego odżywiania, przeciwdziałanie marnowaniu żywności, poprawę dobrostanu zwierząt, przeciwdziałanie zmianom klimatycznym, redukcję zużycia tworzyw sztucznych.


[1] https://media.pracuj.pl/151226-kazde-doswiadczenie-ma-znaczenie-mlodzi-o-pracy

Biznes w Polsce

Prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą jesteś podatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych, czyli podatku PIT.

Do wyboru masz trzy formy opodatkowania dochodów z działalności gospodarczej:

  • na zasadach ogólnych, według skali podatkowej (stawka podatkowa 12% i 32%)
  • według stawki liniowej (stawka podatkowa 19%)
  • ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.

Ważne! Od 2022 roku z czwartej formy opodatkowania - karty podatkowej mogą korzystać tylko ci podatnicy, którzy kontynuują opodatkowanie w tej formie – byli już opodatkowani w ten sposób w 2021 roku. Dlatego jeśli dopiero zakładasz działalność, nie możesz wybrać karty podatkowej.

Skala podatkowa to podstawowa forma opodatkowania dochodów z działalności gospodarczej. To oznacza, że będziesz opodatkowany na zasadach ogólnych, jeżeli nie wybierzesz innej formy opodatkowania.

W przypadku skali podatkowej stawki liniowej przedmiotem opodatkowania jest dochód, a w przypadku ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych przedmiotem opodatkowania jest osiągnięty przychód.

Pamiętaj! Wybór ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych nie zawsze będzie możliwy, między innymi dlatego, że są takie działalności, które nie mogą być w ten sposób opodatkowane.

Możesz prowadzić firmę jednoosobową samodzielnie, jeśli jesteś osobą pełnoletnią, bo tylko wtedy ponosisz pełną odpowiedzialność za swoje działania i masz pełną zdolność do podejmowania decyzji.

Osoby niepełnoletnie, które chcą prowadzić własny biznes, w wielu sytuacjach będą musiały korzystać z pomocy swoich ustawowych przedstawicieli. Najczęściej będą to rodzice.

Żeby założyć firmę jednoosobową, nie musisz być obywatelem lub obywatelką Polski.

Obywatele:

  • państw członkowskich Unii Europejskiej i państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego mogą podejmować i wykonywać działalność gospodarczą w Polsce na takich samych zasadach jak obywatele polscy.
  • państw spoza Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego mogą podejmować i wykonywać działalność gospodarczą na terytorium Polski na takich samych zasadach jak obywatele polscy, - jeżeli mają w Polsce, na przykład zezwolenie na pobyt stały, zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej czy zezwolenie na pobyt czasowy, wydane w określonym celu, na przykład w związku ze studiami.

Swoją firmę możesz prowadzić w jednym lub wielu stałych miejscach, na przykład w punkcie usługowym, w biurze, w tym w biurze wirtualnym lub coworkingowym, we własnym mieszkaniu albo bez stałego adresu czy mobilnie, na przykład jeżeli wykonujesz usługi u klienta. Masz w tym zakresie pełną dowolność.

► Co załatwisz zakładając firmę online na Biznes.gov.pl

  • zgłosisz adres do doręczeń, czyli miejsce, w którym będziesz odbierać korespondencję dotyczącą twojej działalności gospodarczej
  • zgłosisz adres stałego miejsca wykonywania działalności gospodarczej, jeżeli prowadzisz działalność w stałym miejscu
  • zgłosisz dodatkowe stałe miejsca, w których działasz, jeżeli poza stałym miejscem prowadzisz na przykład filie, odziały, magazyny czy punkty przyjmowania zleceń.

Pamiętaj! Możesz wybrać opcję „brak stałego miejsca wykonywania działalności gospodarczej”, jeżeli nie prowadzisz działalności w stałym miejscu.

Ważne! Musisz posiadać tytuł prawny do każdej nieruchomości, której adres zgłaszasz do CEIDG. Tytułem prawnym do nieruchomości może być:

  • prawo własności (współwłasności) nieruchomości lub lokalu mieszkalnego
  • prawo użytkowania wieczystego gruntu wraz z prawem własności budynków
  • spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu
  • dzierżawa
  • najem
  • użyczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *