niedziela, 24 września, 2023

Czas na świadome zakupy – Wrocław Fashion Outlet wspiera marki odpowiedzialne społecznie i działa na rzecz środowiska

Zatrzymanie postępującego zanieczyszczenia środowiska i idących za nim zmian klimatycznych to jedno z

najważniejszych wyzwań XXI wieku. Podołać mu starają się także producenci odzieży, którzy coraz chętniej wdrażają działania odpowiedzialne społecznie. Do poprawy stanu przyrody możemy więc przyczynić się m.in. poprzez dokonywanie świadomych zakupów. Jednym z miejsc ułatwiających to zadanie jest centrum Wrocław Fashion Outlet, które wspiera marki oferujące produkty wyprodukowane w zrównoważony sposób, a dodatkowo aktywnie działa na rzecz środowiska, m.in. poprzez akcje sadzenia drzew czy promowanie ekologicznego transportu.

Moda w służbie ekologii

Świadomość zmian klimatycznych i rosnącego zanieczyszczenia planety sprawia, że coraz więcej firm dąży do zminimalizowania swojego wpływu na środowisko. Dotyczy to również marek modowych, które nie tylko chętniej sięgają po naturalne tkaniny, powstające na bazie roślin uprawianych w sposób zrównoważony (przykładem może być bawełna organiczna), ale też ograniczają zużycie wody potrzebnej do produkcji czy wykorzystują surowce pochodzące z recyklingu. „Producenci coraz odpowiedzialniej podchodzą do tematu ochrony środowiska. Szereg firm ujmuje działania proekologiczne w swoich strategiach biznesowych, np. ograniczając produkcję plastiku czy wykorzystując włókna z ekologicznych plantacji. Istotną rolę zaczyna też odgrywać jakość samej odzieży – marki modowe chętnie stawiają dziś na wysokiej jakości materiały i staranne wykończenie, dzięki którym ich ubrania są w stanie posłużyć nam przez kilka sezonów. Takie podejście to korzyść nie tylko dla naszego portfela, ale przede wszystkim środowiska, do którego trafia mniej odpadów przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia surowców. Dla Wrocław Fashion Outlet kwestia odpowiedzialności społecznej jest niezwykle ważna, dlatego w naszych działaniach chętnie promujemy marki podzielające te wartości”, zaznacza Katarzyna Warzecha, Senior Marketing Manager Wrocław Fashion Outlet. Właśnie ruszyła kampania „Feel Good Fashion”, która zachęca klientów do świadomych zakupów w myśl idei „wybierz lepiej i noś dłużej”.

Wroclaw Fashion Outlet stawia na marki działające w sposób zrównoważony

Jednym z wielu przykładów marek obecnych we Wrocław Fashion Outlet, dla których dobro środowiska ma szczególne znaczenie, jest adidas. Producent odzieży sportowej we współpracy z organizacją Parley, która pomaga chronić oceany poprzez zbieranie plastikowych odpadów na wybrzeżach i przekształcanie ich w wysokiej jakości produkty, zaprojektował kolekcję wykonaną z przetworzonego plastiku Parley Ocean Plastic. Jej elementem są m.in. sneakersy stworzone w 100% z recyklingu. Dodatkowo pudełka na buty oraz folie na ubrania także powstały z materiałów pochodzących z recyclingu. Kolejnego przykładu dostarcza marka Levi’s. Dzięki wdrożeniu zrównoważonego systemu produkcji WATERLESS od 2011 roku marka oszczędziła 4,2 miliarda litrów wody, a 9,6 miliarda zostało odzyskane lub użyte ponownie. Na docenienie zasługuje też wykorzystanie przez Levi’s bawełnianych konopii, Levi’s® WellThread, które pochodzą ze zrównoważonych upraw. Odzwierciedlaniem wdrażanych działań jest zresztą motto firmy: „Sięgnij po lepsze. Noś dłużej”. Z kolei marka Mayoral w myśl swojego motta „Loving the planet!” planuje do 2025 roku 50% swoich kolekcji tworzyć z materiałów pochodzących ze zrównoważonych źródeł. W sezonie jesień-zima 2022 już 35% artykułów wyprodukowano przy udziale włókien ekologicznych, a dodatkowo producent stawia na materiały takie jak REPREVE®, czyli włókno poliestrowe wykonane z butelek plastikowych pochodzących z recyklingu, czy bawełna organiczna.

Świadome zakupy w odpowiedzialnym społecznie centrum

Wybieranie produktów, które powstały w zrównoważony sposób to istotny krok do poprawy stanu środowiska naturalnego. Równie ważne jest dokonywanie zakupów w sposób przemyślany, tak, by z jednej strony wymieniać garderobę, a z drugiej nie generować dodatkowych odpadów. „W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się idea slow fashion, czyli świadomego i rozważnego kupowania odzieży. Wiąże się ona m.in. z powstrzymywaniem się od kompulsywnego nabywania kolejnych, niepotrzebnych rzeczy oraz tanich ubrań słabej jakości, których albo nigdy nie założymy, albo będziemy zmuszeni wyrzucić je po zaledwie jednym sezonie”, wyjaśnia Katarzyna Warzecha, Senior Marketing Manager Wrocław Fashion Outlet. „Nasze centrum jako outlet premium to jedna z propozycji dla osób, którym ta idea jest bliska. Klienci mają tu możliwość zakupienia wysokiej jakości pełnowartościowych ubrań czy dodatków od renomowanych producentów, dla których zrównoważony rozwój ma szczególne znaczenie. Klientom podpowiadamy, jakie inicjatywy podejmują nasze marki na stronie internetowej centrum, a także umieszczamy specjalne oznakowanie na witrynach sklepów. Poza wspieraniem tych marek, sami działamy na rzecz naszego otoczenia. Od kilku lat prowadzimy akcję, której efektem są nasadzenia drzew we Wrocławiu. Promujemy też zrównoważony transport – na parkingu przed naszym centrum znajduje się nowoczesna stacja ładowania pojazdów elektrycznych GreenWay, która pozwala na równoczesne ładowanie trzech aut. Prowadzimy również działania zachęcające wrocławian do przesiadania się na rowery”, dodaje Katarzyna Warzecha.

W czasach postępującego zanieczyszczenia środowiska i stale zwiększającego się zużycia zasobów naturalnych warto przyczynić się do maksymalnego ich ograniczenia, choćby poprzez zakupy w duchu slow fashion. Marki odzieżowe, którym bliskie są założenia zrównoważonego rozwoju odnajdziemy między innymi w centrum handlowym Wrocław Fashion Outlet.

Więcej na: wroclawfashionoutlet.com  

Wrocław Fashion Outlet to jedyne modowe centrum outletowe w regionie dolnośląskim. Na ok. 14 000 metrów kwadratowych powierzchni handlowej znajduje się ponad 100 światowych i polskich marek, wśród nich: BOSS Outlet, KARL LAGERFELD, Gant, Nike, Levi’s, Lacoste, Asics, Trussardi, Guess, New Balance, adidas, Marc O’Polo, Tommy Hilfiger, Calvin Klein, Le Creuset, Calzedonia. Lokalizacja w pobliżu lotniska, bliskość Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, dogodny dojazd komunikacją miejską i parking na 1 200 miejsc pozwalają klientom dogodnie cieszyć się promocjami przez cały rok. Wrocław Fashion Outlet należy do portfolio VIA Outlets – najszybciej rozwijającego się operatora na rynku outletów premium w Europie. Europejskie portfolio VIA Outlets obejmuje obecnie 11 centrów w 9 krajach, łącznie około 265 000 metrów kwadratowych powierzchni najmu i ponad 1 100 sklepów.

Biznes w Polsce

Swoją firmę możesz prowadzić w jednym lub wielu stałych miejscach, na przykład w punkcie usługowym, w biurze, w tym w biurze wirtualnym lub coworkingowym, we własnym mieszkaniu albo bez stałego adresu czy mobilnie, na przykład jeżeli wykonujesz usługi u klienta. Masz w tym zakresie pełną dowolność.

► Co załatwisz zakładając firmę online na Biznes.gov.pl

  • zgłosisz adres do doręczeń, czyli miejsce, w którym będziesz odbierać korespondencję dotyczącą twojej działalności gospodarczej
  • zgłosisz adres stałego miejsca wykonywania działalności gospodarczej, jeżeli prowadzisz działalność w stałym miejscu
  • zgłosisz dodatkowe stałe miejsca, w których działasz, jeżeli poza stałym miejscem prowadzisz na przykład filie, odziały, magazyny czy punkty przyjmowania zleceń.

Pamiętaj! Możesz wybrać opcję „brak stałego miejsca wykonywania działalności gospodarczej”, jeżeli nie prowadzisz działalności w stałym miejscu.

Ważne! Musisz posiadać tytuł prawny do każdej nieruchomości, której adres zgłaszasz do CEIDG. Tytułem prawnym do nieruchomości może być:

  • prawo własności (współwłasności) nieruchomości lub lokalu mieszkalnego
  • prawo użytkowania wieczystego gruntu wraz z prawem własności budynków
  • spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu
  • dzierżawa
  • najem
  • użyczenie.

Jak zgodnie z przepisami definiowana jest jednoosobowa działalność gospodarcza? Szukając odpowiedniej definicji należy zajrzeć do kilku aktów prawnych, m.in. ustawy o podatku dochodowym, ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz Ordynacji podatkowej. Zapisy jakie się w nich znajdują są w pewnej mierze do siebie podobne.

Zgodnie z nimi działalnością gospodarczą jest działalność zarobkowa, wykonywana we własnym imieniu bez względu na jej rezultat, w sposób zorganizowany i ciągły, z której uzyskane przychody nie wynikają m.in. z umowy o pracę, o dzieło, zlecenia, najmu czy sprzedaży praw autorskich.

Szczególnie wiele problemów przysparza określenie momentu, kiedy działalność zaczyna być ciągła i zorganizowana. Za ciągłość uznaje się nieprzypadkowe, regularne (a nie jednorazowe lub incydentalne) działania.

Z kolei działalność zorganizowana wiąże się z wykonywaniem szeregu następujących po sobie i powiązanych czynności, które mają na celu osiągnięcia zysku. Istotny jest tu fakt, że działalność wcale nie musi przynosić dochodu – decydujące może być, że jest tylko prowadzona w tym celu.

Zasady podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej uregulowane zostały w Ustawie o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji dla Przedsiębiorcy w której zawarte zostały przepisy związane z podejmowaniem, prowadzeniem, zawieszaniem i zamykaniem działalności gospodarczej.

W Polsce obowiązuje zasada swobody podejmowania działalności gospodarczej. Oznacza, że każdy, na równych prawach, ma prawo podjąć działalność gospodarczą według swojego wyboru.

Zasada wolności gospodarczej zawiera jednak ograniczenia podmiotowe (odnoszące się do tego, kto może podejmować działalność gospodarczą) oraz przedmiotowe (dotyczące warunków, które muszą zostać spełnione dla prowadzenia danej działalności).

Najpopularniejszymi formami prowadzenia działalności są indywidualna działalność gospodarcza oraz spółki handlowe, w szczególności spółka z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółka jawna.

Tworzenie, organizację, funkcjonowanie, rozwiązywanie, łączenie, podział i przekształcanie spółek handlowych reguluje Kodeks Spółek Handlowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *